راه های جلوگیری از بو گرفتن یخچال

راه های جلوگیری از بو گرفتن یخچال

یکی از مهمترین مشکلاتی که برای هر خانم خانه دار پیش می آید این است که فضای داخلی یخچال به دلیل نگهداری از انواع مواد غذایی، بو گیر می شود و همین امر باعث می شود که هر ماده غذایی که داخل یخچال قرار می گیرد، بو یخچال را به خود گرفته و طعم آن عوض شود. به همین دلیل قبل از بو گیر شدن یخچال، باید اقداماتی انجام داد تا این مشکل رخ ندهد:

1-   هر 3-2 ماه یکبار، یخچال خود را تمیز کنید تا بو گیر نشود. برای این کار در هر سری، فضای داخلی یخچال با آب و جوش شیرین پاک کنید تا هم به خوبی تمیز شود و هم جوش شیرین خاصیت بو گیری دارد و بوی نامطبوع داخل یخچال را حذف می کند. توجه داشته باشید که اگر بر روی قفسه ها و داخل یخچال، لکه ای از مواد غذایی وجود دارد، سریعا همان موقع پاک کنید تا ماندگار نشود در غیر این صورت در زمان تمیز کردن یخچال، این لکه ها به سختی بر طرف می شوند.

2-   در داخل یخچال خود از خوشبو کننده های موجود در بازار استفاده کنید که این خوشبو کننده ها رایحه های مختلفی دارند و بهتر است از انواعی استفاده کنید که رایحه ملایم دارد تا زمان باز کردن درب یخچال، بوی تند آن شما را اذیت نکند. البته برای عطر بخشیدن به فضای داخلی یخچال می توانید از موادی همانند عصاره لیمو، کمی وانیل و… استفاده کنید که این مواد را داخل ظرف کوچک در باز ریخته و در قفسه ها بگذارید و هر چند هفته یکبار آن ها را عوض کنید.

3-   از موادی استفاده کنید که جاذب بو هستند برای مثال کمی جوش شیرین را داخل ظرف کوچک در باز ریخته و یک زغال روی آن قرار دهید این مخلوط بوی مواد غذایی را داخل یخچال به خود جذب می کند. هر چند وقت یکبار هم جوش شیرین و هم زغال باید عوض شوند.

4-   میوه جات و سبزیجات بوی زیادی دارند لذا برای کم کردن بوی آن ها در فضای یخچال، بهتر است که یک پاکت کاغذی قهوه ای را مچاله نموده و کنار میوه جات و سبزیجات قرار دهید. این کاغذ بوی این مواد را تا حدودی به خود جذب می کند.

5-   هر هفته یخچال خود را وارسی نمایید تا اگر مواد غذایی در حال خراب شدن وجود دارند، آن ها جدا نموده و از بو گرفتن یخچال جلوگیری کنید.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =