رفع لرزش ماشین لباسشویی

رفع لرزش ماشین لباسشویی

شاید شما نیز تا به حال با این مسئله روبرو شده اید که ماشین لباسشویی در حین کار، لرزش زیادی دارد و همین مسئله برای شما نگران کننده است زیرا لرزش ماشین لباسشویی اگر برطرف نگردد به مرور زمان به دلیل فشار زیاد به موتور، سبب خراب شدن آن می گردد. به همین دلیل تصمیم می گیرید که علت آن را رفع کنید. البته اگر در میان دلایل فنی لرزش ماشین لباسشویی، عدم تراز بودن آن، مشکل اصلی باشد می توان به راحتی آن را رفع نمود ولی اگر این لرزش به دلیل نقص فنی باشد، باید کار را به نمایندگی ماشین لباسشویی یا تعمیرکار ماشین لباسشویی سپرد.

ما در این مقاله به بررسی نحوه تراز نمودن ماشین لباسشویی برای رفع لرزش آن می پردازیم. برای این منظور باید به صورت زیر عمل کرد:

1-   ابتدا ماشین لباسشویی را از محل خود بیرون بیاورید به گونه ای که هم به پایه های جلویی و همه به پایه های عقبی به خوبی و راحتی دسترسی داشته باشید.

2-   ماشین های لباسشویی معمولا پایه های پیچی دارند یعنی به راحتی با چرخاندن این پیچ ها می توانید ارتفاع را کم و زیاد کنید لذا پایه های جلویی را به حدی بچرخانید که هر دو پایه با یکدیگر تراز شوند. سپس برای این که مطمئن شوید هیچ وقت این پیچ باز نمی شود، مهره هایی که روی پایه ها وجود دارد را محکم کنید تا پایه ها قفل شوند.

3-   حال نوبت به پایه های عقبی می رسد. نکته جالب این است که پایه های عقبی در زمان ساخت همیشه تراز ساخته می شوند لذا از این نظر مشکلی وجود ندارد ولی ممکن است که در اثر زنگ خوردگی و یا حتی نشستن گرد و غبار بر روی آن ها، به خوبی عمل نکنند به همین دلیل ابتدا این پایه ها را تمیز کنید و سپس کمی ماشین لباسشویی را روی پایه های جلویی تکیه دهید تا ماشین لباسشویی از عقب بلند شود و ابتدا پایه ها را تمیز نمودنه و سپس پیچ آن ها را تا آخر بپیچانید تا محکم شود.

نکته:

ممکن است که پایه های ماشین لباسشویی زنگ زده باشند در این صورت درو مطلب را در نظر داشته باشید:

1-   ابتدا آرام به پایه ها ضربه بزنید تا زنگ ها بریزند.

2-   در زمان محکم کردن پایه های زنگ زده و رفع لرزش ماشین لباسشویی، به هیچ عنوان با انبردست به پایه ها فشار وارد نکنید.

 

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 13 =