عیب یابی ماشین لباسشویی

عیب یابی ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از وسایل ضروری هر منزل است که همزمان با پیشرفت تکنولوژی، خدمات و تجهیزات این وسیله نیز بیشتر می گردد. اما مسلما در طول مدت زمان استفاده از این وسیله، ممکن است که خرابی هایی ایجاد شود و گاها این عیوب و خرابی ها به حدی باشد که نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی ضروری گردد توجه داشته باشید که این عمل باید به یک تعمیرکار ماشین لباسشویی سپرده شود که نه تنها ماهر و با تجربه در امر تعمیر باشد بلکه دقت بالایی در عیب یابی و رفع آن داشته باشد. برای ماشین لباسشویی ممکن است از جهات مختلف ایراداتی ایجاد شود و به دلیل اهمیت این موضوع، ما در چندین مقاله، به بررسی این موضوع می پردازیم:

عیب اول:

قدرت تمیز کنندگی ماشین لباسشویی کم شده است.

شاید شما نیز به این مسئله برخورد کرده اید که ماشین لباسشویی که تا قبل از این به خوبی سخت ترین لکه ها را از بین می برد، الان حتی قادر نیست لکه های کوچک و ساده را تمیز کند. دلایل این عیب عبارت است از:

1-   ممکن است که میزان حجم لباس موجود در ماشین لباسشویی، بیشتر از ظرفیت آن باشد.

2-   شاید میزان ماده شوینده مورد استفاده با حجم لباس موجود در ماشین تنظیم نگشته است یعنی حجم لباس زیاد ولی میزان ماده شوینده کم است. هر ماشین لباسشویی، یک دفترچه راهنما دارد که طرز استفاده از آن، زمان های مختلف شست و شو و میزان ماده شوینده برای هر زمان ذکر شده است لذا قبل از شروع به کار، این دفترچه را مطالعه نمایید.

3-   برای هر ماشین لباسشویی، برنامه های مختلفی تعریف شده است که هر برنامه مدت زمان خاص خود را دارد. شما باید نوع برنامه را با میزان کثیفی لباس ها تنظیم نمایید.

4-   اگر ماشین لباسشویی شما قابلیت تنظیم دما را دارد، متناسب با نوع لباس و میزان کثیفی، باید دما را تنظیم کنید.

عیب دوم:

ماشین لباسشویی در حین کار، لرزش دارد.

1-   ممکن است که محل قرار گرفتن ماشین لباسشویی، تراز نباشد لذا در درجه اول از این بابت مطمئن شوید.

2-   پس از آن، حجم لباس ها را کنترل کنید. کم یا زیاد بودن حجم لباس ها داخل ماشین لباسشویی، در هر دو حالت موجب لرزش زیاد وسیله در حین کار می گردد.

3-   در زمان شستن لباس ها، اندازه لباس ها رعایت نشده است. توجه داشته باشید که لباس های بزرگ همانند ملحفه، پارچه و… با هم و لباس های کوچک هم با هم شسته شوند.

4-   احتمال دیگر این است که پمپ آب خراب شده است که در این صورت تعمیرکار ماشین لباسشویی باید پمپ را تعویض نماید.

5-   پاره شدن بلبرینگ و تمسه نیز منجر به لرزش ماشین لباسشویی در حین کار و در حین آبکشی می گردد.

6-   پیچ های ایمنی ماشین لباسشویی را کنترل کنید شاید شل شده اند.

توجه داشته باشید که هر نوع لرزش، نشان دهنده لزوم تعمیر ماشین لباسشویی نیست، گاها ما در استفاده از آن اشتباه کرده ایم و گاها هم برخی ماشین ها در همان ابتدای کار کمی لرزش دارند و سپس این لرزش قطع می گردد که این امر، طبیعی است.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 7 =