مشکلات متداول در یخچال های ساید بای ساید

اگر شما یکی از افرادی هستید که در منزل خود، از یخچال ساید بای ساید استفاده می کنید لازم است برای این که به درستی بتوانید از آن استفاده نموده و طول عمر وسیله را طولانی تر کنید، نه تنها شیوه صحیح استفاده از این نوع یخچال ها را بدانید بلکه از مهمترین عیب هایی که ممکن است در آن رخ دهد اطلاع داشته باشید تا در صورت رخ دادن، بتوانید قبل از خسارت جدی تر، این عیوب را بر طرف نمایید. لذا ما لازم دانستیم که به تفصیل در این مورد بحث کنیم و مشکلات متداول یخچال های ساید بای ساید را که امکان دارد برای هر برند از این یخچال ها پیش بیاید، توضیح دهیم.

مشکل اول:

یخچال ساید بای ساید روشن نمی شود.

گاها ممکن است شما با این مشکل روبرو شده باشید که علی رغم این که یخچال شما به برق وصل است ولی متاسفانه روشن نمی شود. این مشکل می تواند چند دلیل داشته باشد:

1-   ابتدا قسمت اتصال دو شاخه به پریز برق را کنترل کنید و مطمئن شوید که هم برق داخل پریز وجود دارد و هم دو شاخه سالم است و جریان برق را از خود عبور می دهد.

2-   ممکن است مشاهده کنید که لامپ داخل یخچال ساید بای ساید ورشن نمی شود لذا در این حالت حتما فیوز یخچال را چک کنید که سالم است یا خیر.

3-   نکته بسیار مهم این است که یخچال های ساید بای ساید، در قسمت صفحه نمایشگر، حالت نمایشگاهی دارند به این معنا که در زمانی یخچال در نمایشگاه است، فروشنده به حالت دمو یا نمایشگاهی قرار می دهد تا یخچال روشن نشود ولی مشتری به خوبی بتواند داخل آن را مشاهده کند و زیبایی خود را نشان دهد لذا توجه داشته باشید که در حین تمیز کردن یخچال ساید بای ساید، ممکن است اشتباها دستتان بر روی صفحه نمایشگر خورده و این گزینه فعال شده باشد.

مشکل دوم:

یخچال ساید بای ساید، یخ تولید نمی کند.

1-   ابتدا به سراغ تنظیمات یخ ساز بروید. هر برند از یخچال ساید بای ساید روش متفاوتی برای فعال کردن یخ ساز خود دارد لذا به سراغ دفترچه راهنما رفته و این تنظیمات را کنترل نمایید و مطمئن شوید که از این نظر مشکلی وجود ندارد.

2-   در هر یخچال ساید بای ساید، یک شیر آب به قسمت یخ ساز متصل می شود که آب را به این قسمت هدایت می کند. توجه داشته باشید که این شلنگ سالم بوده و آبرسانی به این قسمت انجام می شود.

3-   امکان دارد که در قسمت خروجی یخ، قطعه یخی گیر کرده باشد لذا کنترل کنید که خروجی، خالی است.

4-   توجه داشته باشید که اگر حالت قفل در صفحه نمایشگر یخچال ساید بای ساید فعال شده باشد، یخ ساز کار نخواهد کرد.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =