نکات مهم در استفاده از ماشین های ظرفشویی

نکات مهم در استفاده از ماشین های ظرفشویی

برخی از افراد گمان می کنند که تنها عاملی که بر روی طول عمر ماشین های ظرفشویی تاثیر می گذارد، برند آن ها است و هر چه برند خریداری شده است بهتر باشد، احتمال خرابی و نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی کمتر خواهد بود. در صورتی که این باور اشتباه است. در واقع، نوع برند، بخشی از کیفیت کار ماشین ظرفشویی را تعیین می کند و بخش دیگر، به نحوه استفاده از آن بر می گردد. لذا در زمان استفاده از ماشین ظرفشویی، باید به نکاتی توجه داشت که نه تنها راندمان کاری این وسیله را بالا ببرید بلکه منجر به سالم ماندن و افزایش طول عمر آن شود. در ادامه قسمت قبل، در این مقاله نیز به بیان سایر نکات می پردازیم:

1-   در هر ماشین ظرفشویی، در قسمت دفترچه راهنما تعیین شده است که برای برنامه های شست و شوی مختلف، چه مقدار پودر ظرفشویی لازم است لذا در زمان استفاده از این وسیله، میزان پودر را با استفاده از دفترچه تعیین کنید تا هم مقدار آن کم نباشد که ظروف کثیف بماند و هم مقدار زیاد آن منجر به تولید کف زیاد و نیاز به افزایش کار وسیله نگردد.

2-   اگر در منطقه ای زندگی می کنید که می دانید آب شهری آن سخت است پس قدرت شست و شوی آب برای ظروف کم است لذا باید کمی میزان ماده شوینده را بیشتر کنید.

3- ظرف های پلاستیکی حتما باید بالا قرار گیرند زیرا در پایین ماشین ظرفشویی المنت وجود دارد که وظیفه آن تولید حرارت است لذا اگر ظروف پلاستیکی در قسمت پایین باشند بی شک در اثر حرارت، تغییر شکل خواهند داد.

4- به این نکته بسیار توجه داشته باشید که به هیچ عنوان ظروف کریستالی را داخل ماشین ظرفشویی نگذارید زیرا این ظروف سرب دارند و در نتیجه بسیار آسیب رسان خواهد بود.

5- تحقیقات نشان داده است که مواد شوینده که برای ماشین ظرفشویی استفاده می شوند، به مرور زمان روکش تفلون این ظروف را از بین می برد لذا بهتر است تا جایی که امکان دارد این ظروف با ماشین ظرفشویی شسته نشوند.

6-  از آنجایی که ظروف به دماهای مختلف حساسیت دارند، لذا در چیدمان ظروف در ماشین لباسشویی، به این مسئله توجه داشته باشید. دماهایی که به گرما مقاومت بیشتری دارند را می توان در قسمت پایین قرار داد.

7- توصیه می کنیم که از برنامه هایی با شست و شوی سنگین و دور بالا استفاده نکنید چون فشار خیلی زیاد به موتور ماشین وارد می شود و از طرفی احتمال دارد که شست و شو به خوبی صورت نگیرد.

 

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 4 =