نکات مهم در افزایش بازده ماشین های لباسشویی

نکات مهم در افزایش بازده ماشین های لباسشویی

یکی از مهمترین مسائلی که در استفاده از وسیله برقی خانگی باید به آن توجه داشت، اصول استفاده صحیح از آن برای افزایش بازدهی آن و صرفه جویی در مصرف انرژی است. در مورد ماشین های لباسشویی نیز شما به عنوان مصرف کننده باید به نکاتی توجه داشته باشید که میزان بازدهی آن را افزایش داده و سبب پایداری و افزایش طول عمر وسیله شوید. در این مقاله ما به بررسی این موضوع می پردازیم:

1-   اندازه ماشین لباسشویی را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید برای مثال یک ماشین لباسشویی 7 کیلویی برای یک خانواده 4 نفره بسیار زیاد است و یا شما باید لباس هایتان را جمع کنید تا به حجم مناسب ماشین لباسشویی برسد و یا این که اگر لباس ها را با همان مقدار کم در ماشین لباسشویی بریزید باید بدانید که به موتور فشار زیادی وارد می شود و در نتیجه آسیب زیادی به آن وارد شده و انرژی بیهوده هدر خواهد رفت.

2-   ماشین لباسشویی را در فواصل زمانی کوتاه مدت استفاده نکنید. بدترین حالت ممکن این است که ماشین لباسشویی در یک روز چندبار روشن شود در این صورت استهلاک وسیله زیاد شده و عمر آن کم خواهد شد.

3-   در زمان خرید ماشین لباسشویی، در کنار تمام معیارهای انتخابی، به برچسب انرژی آن توجه داشته باشید. باید ماشین لباسشویی را انتخاب کنید که کمترین میزان انرژی را مصرف نموده و کارایی استفاده از انرژی بهینه باشد تا در زمان استفاده از آن برق زیادی مصرف نشده و به ماشین لباسشویی فشار وارد نشود.

4-   لباس های شما اکثرا کثیفی خاصی ندارند بلکه به دلیل پوشیدن در منزل یا در محل کار، در اثر تعرق زیاد بو گیر شده است بنابراین لزومی ندارد که از برنامه هایی استفاده شود که دور شست و شو و مدت زمان آن زیاد باشد سعی کنید حتی المقدور از برنامه هایی استفاده کنید که عملیات شست و شو را سریع انجام می دهد.

5-   لباسشویی را در زمانی که اوج مصرف برق است روشن نکنید چون ماشین لباسشویی برق زیادی مصرف می کند و در این ساعات، مصرف انرژی چندین برابر خواهد شد.

6-   به تمیز کردن ماشین لباسشویی و جرمگیری به موقع آن توجه داشته باشید. مسلما ماشین لباسشویی همانند سایر وسایل خانگی به مرور زمان کثیف شده و در اثر شست لباس ها، کثیفی های البسه به صورت جرم بر روی آن باقی می ماند در نتیجه باید به موقع ماشین لباسشویی را تمیز نمود.

7-   اگر ماشین لباسشویی در محلی قرار دارد که نزدیک لوله آب گرم است پس حتما لوله آب گرم را به ماشین لباسشویی وصل کنید تا اگر نیاز به آب گرم داشتید، شیر ورودی را باز کنید و نیازی به افزایش دمای ماشین نداشته باشید در این صورت انرژی کمتری مصرف خواهد شد.

 

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =