خشک کن الکتریکی

چگونه جریان هوا را در خشک کن الکتریکی بررسی کنیم؟

اگر جریان هوا در خشک کن لباس های شما مسدود شود، لباس ها به آهستگی خشک شده یا اصلاً خشک نمی شوند. همچنین انسداد در هواکش نیز ممکن است خطر آتش سوزی را در پی داشته باشد.

هشدار: پیش از تلاش برای بررسی، نگهداری و یا تعمیر، اصول ایمنی را مطالعه نمایید.

عبور جریان هوا را در هواکش با قرار دادن دست خود روی هواکش بیرونی در حالی که خشک کن روشن است، بررسی کنید. باید جریان هوای قدرتمندی را حس کنید. اگر هیچ جریان هوایی احساس نمی کنید یا جریان هوا ضعیف است، مراحل زیر را دنبال کنید.

اولین و آسان ترین راه، بررسی پرزگیر است. پرزگیر یا در بالای خشک کن یا احتمالاً داخل در قرار گرفته است. هر گونه پرزی که در پرزگیر انباشته شده است را خارج کنید. تمیز کردن پرزگیر باید به صورت منظم انجام شود حتی هر بار پس از پر و خالی شدن دستگاه از لباس. بدون قرار دادن پرزگیر داخل دستگاه، خشک کن را  روشن نکنید.

اگر پرزگیر مشکل نداشت، پشت خشک کن را نگاه کرده و بررسی کنید که شلنگ هواکش به درستی به خشک کن و هواکش بیرونی وصل شده است. همچنین بررسی کنید که شلنگ خم نشده یا تاب نخورده باشد و موجب مسدود شدن نشده باشد.

اگر شلنگ هواکش به نظر درست نصب شده است، آنگاه ضروری است که مسدود شدن درون هواکش را بررسی کنید. خشک کن را از برق بکشید و در صورت لزوم آن را حرکت دهید تا بتوانید به پشت آن نگاهی بیندازید. انتهای شلنگ هواکش که به خشک کن وصل می شود را جدا کنید. هواکش را از نظر تجمع پرز یا هر گونه انسداد بررسی کنید. مطمئن شوید که پارگی وجود ندارد و هواکش سمت خشک کن را از نظر مسدود شدن بررسی کنید. در این زمان فکر خوبی است که هر گونه پرزی که زیر خشک کن جمع شده است را با جارو برقی بیرون بکشید.

زمانی که هواکش را مجدداً وصل می کنید باید از کوتاه ترین اندازه ممکن استفاده کنید و باید به گونه ای قرار داده شود که محلی برای تجمع پرز بین خشک کن و تهویه بیرونی وجود نداشته باشد.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 20 =